A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області

Дошкільна освіта

ПОРАДИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ: ВІЛЬНА ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ДІТЕЙ

У Європейській рамці якості дошкільної освіти зазначено, що один із головних принципів організації освітнього процесу – співучасть дитини в його плануванні, організації та реалізації. Такий підхід яскраво демонструє досвід Норвегії, Швеції, Фінляндії, Данії, Сполучених Штатів Америки. У цих державах працюють такі освітні системи, де вихователь може «йти за дитиною», бути наставником та провідником, а не лише джерелом передачі знань та соціального досвіду. 

16:37 10.06.2021

ЯК ВПРОВАДЖУВАТИ БКДО: СОЦІАЛЬНО-ГРОМАДЯНСЬКА КОМПЕТЕНТНІСТЬ

Соціально-громадянська компетентність – це здатність дитини виявляти особистісні якості, соціальні почуття, любов до Батьківщини, готовність до посильної участі в соціальних подіях, що відбуваються в дитячих осередках, громаді, суспільстві та спрямовані на поліпшення спільного життя. Її необхідно починати формувати ще у дошкільному віці на доступному для малечі рівні – зокрема, за допомогою гри.

16:35 10.06.2021

ВІДБУЛАСЬ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ ЩОДО ДОШКІЛЛЯ

Про якісне і доступне дошкілля, впровадження Базового компонента дошкільної освіти, дослідження за методикою ECERS-3 та багато іншого йшлося під час Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Освітній процес у закладах дошкільної освіти: сутність та інноваційний потенціал», яка відбулася 9 червня 2021 року. 

16:22 10.06.2021

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ТА УПРАВЛІНЦІВ

Онлайн-курс «Як справлятися зі змінами в житті: соціально-емоційне навчання через гру». Мета курсу – підтримка дорослих і дітей у часи нової реальності, а також демонстрація ідеї гри як рушійної сили розвитку соціальних та емоційних навичок. Під час курсу слухачі будуть досліджувати реальні виклики, з якими стикаються діти, дізнаються більше про навчання через гру та дієві стратегії управління стресом, розглянуть потенційні довготривалі наслідки криз на соціальний, емоційний та когнітивний розвиток дитини. Курс розміщено на платформі Future Learn у вільному доступі українською мовою. Це стало можливим завдяки співпраці між МОН та благодійним фондом The LEGO Foundation. Добірку матеріалів щодо інклюзивного навчання розміщено на YouTube-каналі Всеукраїнського фонду «Крок за кроком». У вебінарах та презентаціях, що додаються до них, йдеться про роль інклюзивно-ресурсних центрів, універсальний дизайн для навчання, роботу асистента педагога тощо. Вебінари записані в межах інформаційних заходів проєкту «Всеукраїнський інститут інклюзивної освіти», що реалізується ГО «Волонтерський Рух «Спільна допомога».

08:47 28.05.2021

ЯК ПОЯСНИТИ ДІТЯМ, ЩО ТАКЕ БУЛІНГ – ВІДЕО ДЛЯ НАЙМЕНШИХ

Булінг (цькування) – це агресивна і неприємна поведінка однієї людини або групи людей по відношенню до іншої, що супроводжується постійним фізичним та/або психологічним впливом. Булінг – це дуже небезпечно, оскільки може призводити до психологічних проблем чи фізичних ушкоджень, а також має довготривалий негативний вплив на здоровий розвиток дітей. Цькування може зустрічатись вже у дитсадку, тож варто із найменшого віку навчати малечу розрізняти таку поведінку, а вихователям – вміти запобігати їй.

08:42 28.05.2021

ОСВІТНЯ ПРАКТИКА ANJI PLAY – ЦІКАВЕ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ

Anji Play – освітня практика родом з району Анжі, що на сході провінції Чжецзян в Китайській Народній Республіці. Станом на зараз її використовує 130 дитячих садків. За сприяння ЮНІСЕФ методика активно поширюється у США та цілим світом. Філософія Anji Play полягає у цінності та можливості дорослих досліджувати дитину: побачити можливості кожної дитини, фіксувати та рефлексувати щодо них для постійного розвитку здібностей дитини.

08:39 28.05.2021

ПОСІБНИК «ІГРИ ВДОМА» ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ ТА БАТЬКІВ НА ПЛАТФОРМІ LEARNING PASSPORT

Посібник «Ігри вдома» містить поради та практичні вправи, які допоможуть вихователям та батькам проводити ігри з дошкільнятами в умовах, спричинених пандемією COVID-19. Матеріали, якими автори рекомендацій пропонують користуватись для ігор – прості, щоби до них могли мати доступ усі дошкільнята. Наприклад, у посібнику є ігри з паличками, камінцями, стрічками, шаликами. А будь-які матеріали, яких не вистачатиме, можна замінити на папір, книжки з ілюстраціями, кольорові олівці, ножиці тощо. Переглянути матеріал можна на платформі «Learning Passport» за посиланням. 

08:30 28.05.2021

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ: ECERS-3 В ПОВСЯКДЕННІЙ ПРАКТИЦІ

ECERS – міжнародна методика з оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти. За цією методикою оцінюють середовище – все, з чим та з ким взаємодіє дитина: організацію кімнат, розташування умеблювання та іграшок, взаємодію між дітьми, дітей з вихователями, вихователів з батьками, а також тривалість та ротацію занять, організацію різних видів діяльності.

08:28 28.05.2021

МИСТЕЦЬКА ОСВІТА ДЛЯ ДІТЕЙ – МАТЕРІАЛИ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ БКДО

Для дитини мистецтво насамперед увиразнює найсильніші почуття та емоції, естетичні та гедоністичні переживання та найвищі цінності – почуття щастя, прихильності, любові, патріотизму, доброго ставлення, дружби тощо. Мистецька освіта в дошкільні роки – це процес і результат становлення духовності, індивідуального зростання дитячої особистості, розвитку мистецько-творчих здібностей та набуття особистого досвіду мистецької діяльності. 

16:16 27.05.2021

ДИТИНА В СОЦІУМІ – ЯК ВПРОВАДЖУВАТИ БАЗОВИЙ КОМПОНЕНТ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

У Базовому компоненті дошкільної освіти – Державному стандарті дошкільної освіти – новою ключовою для дошкільної освіти компетентністю дитини визначено соціально-громадянську. Основні ознаки її сформованості перелічено в інваріантному складнику освітнього напряму «Дитина в соціумі». Про те, як реалізувати завдання цього освітнього напряму, йдеться у статті «Дитина в соціумі. Впроваджуємо Базовий компонент дошкільної освіти».

16:11 27.05.2021

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень