Відбувся традиційний серпневий форум освітян «Новітні вектори розвитку освіти: простір ідей та можливостей»
«Новітні вектори розвитку освіти: простір ідей та можливостей». Саме таким був лейтмотив традиційного серпневого освітянського форуму, який об’єднав начальників та спеціалістів відділів освіти, директорів закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти 7 територіальних громад – Бездрицької, Верхньосироватської, Миколаївської, Миропільської, Нижньосироватської, Степанівської та Юнаківської.
До обговорення пріоритетів розвитку освітньої галузі в новому навчальному році також долучилися голови територіальних громад: Олександр Маркін – очільник Бездрицької ТГ, Сергій Самотой – очільник Миколаївської ТГ, Олена Ординець – очільниця Миропільської ТГ, Вячеслав Суспіцин – очільник Нижньосироватської ТГ, Олена Сіма – очільниця Юнаківської ТГ.
Цьогоріч форум відбувся просто неба в межах заміської етнолокації в с. Косвіщина. Тематику доповідей усіх спікерів об’єднала ключова тема: вектори, які зададуть систему координат для розвитку освіти в новому навчальному році.
«Вакцинація від COVID-19 як соціально відповідальний крок». Для освітян це питання напряму пов’язане зі створенням безпечного освітнього середовища для всіх учасників навчального процесу. Роз’яснити присутнім найпоширеніші питання та відділити правду від міфів допомогла експерт у цій галузі, заступник директора з поліклінічної роботи клінічної лікарні Святого Пантелеймона Сумської міської ради Світлана КЛЮЧКО.
Питання забезпечення належної якості освіти є однією з обов’язкових умов успішного існування будь-якої територіальної громади. На тому, які кроки варто зробити до удосконалення системи забезпечення якості освіти, щоб сформувати довіру суспільства до навчальних закладів та гарантувати високий рівень якості навчання, у своєму виступі зосередила увагу заступник начальника управління – начальник відділу інституційного аудиту управління ДСЯО в Сумській області Наталія ЮШКО.
Про роль системи безоплатної правової допомоги в освітянському просторі Сумщини присутніх поінформувала директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Сумській області Олена ДЕМЧЕНКО.
Школи наших громад уже впевнено впроваджують інклюзивні практики і відкривають широкі можливості для осіб з особливими потребами. Про співпрацю Інклюзивно-ресурсного центру Степанівської селищної ради із закладами освіти доповіла директор центру Ірина ШТАНЬКО.
Вимушений локдаун став викликом для всього українського суспільства. Новітні тенденції в освіті, які зумовили карантинні обмеження, у своїй доповіді розкрила директор ЦПР ПП Степанівської селищної ради Світлана ІВАЩЕНКО.
Не залишили поза увагою організатори форуму й позашкілля як невід’ємну складову освітньої системи України. Із досвідом організації позашкільної освіти в територіальній громаді з присутніми поділилася директор Центру дитячої та юнацької творчості Миропільської сільської ради Тетяна НАГУЛОВА.
Учасники заходу активно долучалися до обговорення порушених питань, ділилися досвідом у колі однодумців, знаходили відповіді та необхідні рішення. Велика освітянська спільнота семи територіальних громад Сумського району вкотре підтвердила свою готовність до втілення нових ідей та проектів задля розбудови якісної освіти європейського зразка.