Психологічна підтримка у військовий час.

Інтервізійна зустріч фахівців психологічної служби

У складних професійних ситуаціях завжди можна отримати підтримку з боку колег – інтервізію. Взаємодія у колі однодумців дозволяє спеціалісту конструктивно оцінити свою роботу, почути іншу точку зору, шляхи вирішення проблемного питання у професійній діяльності. Саме така інтервізійна зустріч для фахівців психологічної служби відбулась 22.02.2024 у КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради, модератором якої була Надія Козачук, психолог Центру. Фахове обговорення складного питання проходило в атмосфері відкритості та довіри у колі колег-практиків, що дозволило розглянути проблемну ситуацію під різними кутами, зробити певні висновки та віднайти шляхи подальших дій.

15:09 22.02.2024

Соціально-психологічний супровід дітей з родин військовослужбовців у закладі освіти

Відповідно до річного плану роботи КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради 18.01.2024 року відбулося засідання професійної спільноти фахівців психологічної служби «Соціально-психологічний супровід дітей з родин військовослужбовців: з досвіду роботи  фахівців психологічної служби».

16:00 18.01.2024

Соціально-психологічна підтримка дітей з родин військовослужбовців: про що важливо знати педагогічному працівнику закладу освіти

Родини військовослужбовців зіштовхуються з численними викликами, пов’язаними з особливостями військового життя, що можуть викликати напружену атмосферу в родині та, як наслідок, позначитися на психологічному стані дитини, її поведінці та здатності до навчання.

15:26 15.12.2023

Відбувся психологічний практикум "Прикладні інструменти для профілактики ПТСР. Метод "6С"

З метою поповнення професійних кейсів інструментами для надання першої психологічної допомоги та відпрацювання навичок екстреного реагування в надзвичайній ситуації 07.12.2023 на базі Ресурсного центру психологічної і фізичної допомогу відбувся психологічний практикум «Прикладні інструменти для профілактики ПТСР (з досвіду роботи фахівців психологічної служби Ізраїлю)». На захід було запрошено практичних психологів закладів  освіти Степанівської, Боромлянської, Бездрицької, Верхньосироватської, Нижньосироватсьокої, Миколаївської, Миропільської, Садівської та Юнаківської територіальних громад.

13:00 07.12.2023

10 жовтня - Всесвітній день ментального здоров'я

КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради долучився до заходів у рамках Всесвітнього дня ментального здоров’я, який ми відзначаємо щорічно 10 жовтня. Його мета – нагадати про важливість та підвищити обізнаність щодо ментального здоров’я. Це день, коли ми всі маємо подумати про себе. Поставити насамперед питання собі: чи все я роблю, аби зберегти своє здоров’я. І головне - щиро на нього відповісти та зрозуміти, що це має бути не один раз на рік, а щоденно.

14:52 12.10.2023

Воркшоп для практичних психологів ЗЗСО "Згуртування колективу - основа успішної адаптації дітей до нових умов освітнього процесу"

05 жовтня 2023 року згідно з річним планом роботи КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради проведено воркшоп «Згуртування колективу – основа успішної адаптації дітей до нових умов освітнього процесу».  На захід було запрошено практичних психологів закладів загальної середньої освіти Степанівської селищної ради, Боромлянської, Бездрицької, Верхньосироватської, Нижньосироватсьокої, Миколаївської, Миропільської, Садівської та Юнаківської сільських рад.

16:33 06.10.2023

Адаптація дітей до освітнього процесу у закладі дошкільної освіти в умовах війни

Заклад дошкільної освіти є базовим інститутом дитячої адаптації. Під час перебування у ньому дитина отримує необхідні навички взаємодії з соціумом, навколишнім середовищем, засвоює матеріал із навчальних предметів. Але в умовах воєнного стану сфера освіти, у тому числі і дошкільна, зазнала значних трансформацій. Велика кількість закладів освіти зруйнована, багато освітніх закладів працюють у змішаному режимі або дистанційно. Тому питання адаптації дітей дошкільного віку до освітнього процесу в сучасних реаліях набули особливого значення.

16:07 22.09.2023