Інклюзивна освіта

Посібник "Індекс інклюзії"

Особливості навчання дітей з ООП в умовах воєнного стану

Одним із завдань закладів освіти в умовах воєнного стану стало створення безпечного середовища для навчання та забезпечення доступу до освіти для всіх дітей, незалежно від їхніх потреб. Разом з тим педагоги зіткнулися з певними викликами в питаннях інклюзивного навчання, пов’язаними з умовами сьогодення.

16:09 11.04.2024

Організаційні аспекти діяльності асистента вчителя/вихователя у закладі освіти

У рамках серпневих освітянських діалогів відповідно до річного плану КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради 13.09.2023 відбулось засідання професійної спільноти асистентів вчителя/вихователя «Організаційні аспекти діяльності асистента вчителя/вихователя у закладі освіти».

09:55 14.09.2023

Проведено онлайн-семінар з питань інклюзивної освіти

Для дітей з особливими освітніми потребами важливо забезпечити комфортне, насамперед психологічно, середовище для навчання. Цьому сприяють адаптації та модифікації навчального простору, матеріалів та індивідуалізація підходів на основі визначення потреб конкретної дитини. Про те, як це зробити, говорили під час онлайн-семінару «Психолого-педагогічні адаптації та модифікації освітніх програм для дітей з різними типами освітніх труднощів», який відбувся 07.03.2923 відповідно до річного плану КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради та у співпраці з КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Степанівської селищної ради». Учасниками заходу стали заступники з НВР та асистенти вчителів закладів загальної середньої освіти громад.

16:05 07.03.2023

Організація інклюзивного навчання в дистанційному форматі у ЗЗСО

Продовженням марафону інструктивно-методичних діалогів стало проведення розширеного онлайн-засідання для заступників з НВР та практичних психологів ЗЗСО 14.09.2022. Захід організовано за результатами вивчення КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» запитів педагогів з питань інклюзивної освіти. До обговорення актуальних питань щодо організації інклюзивного навчання в дистанційному форматі було запрошено фахівців КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Степанівської селищної ради.

13:23 14.09.2022

Інклюзивне навчання в закладах дошкільної освіти в умовах воєнного стану

Уже не перший рік заклади дошкільної освіти відчиняють свої двері для дітей з особливими освітніми потребами, забезпечуючи їм право на освіту, створюючи умови для розвитку та спілкування з ровесниками. Звісно, для керівників та педагогів це вимагає додаткових знань та зусиль, щоб якісно організувати інклюзивне навчання дітей в умовах воєнного стану.

13:31 08.09.2022

Інтегрування дітей з особливими освітніми потребами в освітній простір

Питання інклюзивного навчання досить актуальне, оскільки одним із завдань системи освіти України є інтегрування дітей з особливими освітніми потребами в освітній простір. 21.10.2021 Надія КОЗАЧУК, психолог КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради провела засідання професійної спільноти працівників психологічної служби закладів загальної середньої освіти «Психолого-педагогічний супровід учасників освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання». Спікери заходу: Ірина ШТАНЬКО, директор Інклюзивно-ресурсного центру Степанівської селищної ради; Тетяна ДЕМЧЕНКО, практичний психолог ІРЦ; Анна ЮСИЧЕНКО, практичний психолог Бездрицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бездрицької сільської ради.

13:37 21.10.2021

07.10.2021 року проведено інструктивно-методичну консультацію «Ключові питання організації інклюзивного навчання в закладах освіти: командний підхід» для заступників директора з НВР закладів загальної середньої освіти.  Модератор заходу, психолог КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради Надія Козачук, розповіла про організацію роботи команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої освіти. Також до участі у заході долучилася директорка Інклюзивно-ресурсного центру Степанівської селищної ради Ірина Штанько, яка докладно розповіла про структуру індивідуальної програми розвитку для дітей з ООП.

13:46 07.10.2021

Організація діяльності асистента вчителя/вихователя закладу освіти: основні аспекти

09.09.2021 року було проведено інструктивно-методичну консультацію з питань інклюзивної освіти для асистентів вчителів/вихователів закладів освіти громад. Модератор заходу – психолог КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради Надія Козачук – розкрила питання щодо основних аспектів організації діяльності асистента вчителя/вихователя закладу освіти, окрему увагу зосередила на обов’язках асистентів вчителів/вихователів та питаннях партнерства та співпраці з іншими фахівцями.

13:53 09.09.2021