A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області

Корисні інтернет-ресурси для вчителів хімії в умовах дистанційного/змішаного навчання

Дата: 27.11.2022 14:56
Кількість переглядів: 66

Пропонуємо до уваги педагогів перелік та коротку характеристику інтернет-ресурсів, які допоможуть  зробити уроки хімії цікавими та захопливими, доповнять їх не лише шкільною, а й позашкільною програмою, що також допоможе і при підготовці учнів до ЗНО.

1. "Хімічний світ" - хімічний інформаційний портал, що створений для надання пошукачам оперативної інформації щодо їх запитів у сфері хімічної науки. Основний напрям: хімія палива та вуглецевих матеріалів, хімія фулеренів та нанотрубок, хімія періодичних елементів. Містить в собі:  публікації з розділу органічна хімія, біологічна хімія, нафтохімія, хімія фулеренів; творчість хіміків; корисну наукову інформацію з хімії.

Перехід за посиланням: https://chemworld.com.ua

2. "Періодична таблиця від TED-ED: таблиця Менделєєва" – таблиця хімічних елементів, зміст якої представлений у форматі навчальних відеороликів. В кожному з них не лише розповідається про основні властивості хімічних елементів, але і демонструються різноманітні хімічні реакції з їх участю. Хоча відео англійською, але за бажанням можна додати титри українською чи російською. Цей сервіс передбачено загальними налаштуваннями Youtube. Для його активації необхідно натиснути на значок Субтитри у правому нижньому куті, а далі обрати відповідну мову у Налаштуваннях (переклад –  потрібна мова). Проект було впроваджено у 2014 році командою TED-Ed спільно з Бреді Хераном, автором популярного Youtube-каналу Numberphile, на якому публікуються пізнавальні відео з математики. Вибравши будь-який елемент з таблиці Менделєєва, перегляньте на уроці навчальне відео про його властивості. Елементи з таблиці можна групувати за окремими ознаками (рідкоземельні метали, благородні гази, галогени, неметали тощо).

Перехід за посиланням: http://ed.ted.com/periodic-videos

3. "Mozaik Education" - інтернет-сервіс, що забезпечує інтерактивне навчання і на даний момент займає перше місце в Україні серед подібних собі. Його основна складова - mozaBook урізноманітнює інструментарій шкільних уроків численними ілюстраційними, анімаційними та творчими презентаційними можливостями. Видовищні інтерактивні елементи й вбудовані додатки сприяють розвитку навичок, полегшують проведення дослідів, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають в легкому засвоєнні навчального матеріалу. Незамінний інструмент для вашого STEAM проєкту. Даний інтерактив розрахований на велику кількість предметів, в тому числі й біологія. Підтримую велику кількість мов, серед яких є українська мова.

Перехід за посиланням: https://www.mozaweb.com/uk/

4. Застосунок "Хімічні речовини: органічні та неорганічні" – мобільний додаток, який дозволить без складнощів опанувати формули та властивості майже 200 хімічних речовин. Цей застосунок був створений у 2014 році американськими спеціалістами та адаптований російською мовою програмістом Андрієм Соловйовим. Влаштуйте змагання між учнями класу, запропонувавши їм пройти тестові завдання в ігровому форматі під час уроку або в якості розваги в позаурочний час.

Функціонал застосунку передбачає такі режими гри:

  • тести з чотирма варіантами відповідей;
  • визначення хімічної речовини за формулою по буквах;
  • послідовне визначення формул за назвами шести хімічних речовин;
  • тестові завдання на швидкість (необхідно надати правильні відповіді в межах встановленого часу);
  • визначення формули за назвою сполуки.

Також можна перед проходженням тестових завдань переглянути хімічні формули речовин.

Перехід за посиланням: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asmolgam.chemicals

5. "MEL Chemistry" – один з найкращих мобільних застосунків, що призначений для візуалізації молекул. Їх можна розглядати під будь-яким кутом на звичайному екрані чи за допомогою окулярів віртуальної реальності. Це спрощує розуміння сутності хімічних експериментів та влаштування речовини. Проект було розроблено в 2011 російським програмістом Василем Філіповим, тому інтерфейс додатку російською мовою. MEL Chemistry можна широко залучати на уроках для візуалізації сенсу хімічних реакцій на молекулярному рівні. Наразі у додатку містяться 3D моделі понад 80 речовин та ряд хімічних експериментів з поясненням. Віртуальних 3D моделей речовин можна буквально торкнутися. Функціонал застосунку дозволяє вільно їх обертати під будь-яким кутом, відображуючи співвідношення розмірів атомів, а також показує хімічну формулу та тип зв'язків між атомами.

MEL Chemistry включає відео з демонстрацією ряду хімічних експериментів з такими поясненнями:

  • детальна покрокова інструкція;
  • правила безпеки та утилізації;
  • цікаві наукові факти;
  • пояснення наукової складової експерименту.

Перехід за посиланням: https://melscience.com/RU-ru/

6. "Вебінари для вчителів" - це онлайн-виступ педагога-практика, що передбачає презентацію набутого досвіду та спілкування в чаті. Учасники вебінару отримують доступ до запису і додаткових матеріалів, наданих лектором. «На Урок» пропонує більше 273 години вебінарів для самоосвіти вчителя від кращих практиків України.

Перехід за посиланням: 

https://naurok.com.ua/webinar?fbclid=IwAR1QJr_GO2pe-qGVDg_ExpgtyHEiKBEFkhxH-jmpS1PJhIGuGbuEOamWc-g

7. "Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus" – перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні. Наша місія – зробити найкращі курси від провідних викладачів, університетів та організацій світу доступними для всіх. Ви вже з нами? Перегляньте найкращі курси! Ще не долучились до платформи? Зареєструйтесь зараз та змінюйте своє життя вже сьогодні! Prometheus засновано 2014 року. Проект невпинно розвивається та зростає, збільшує кількість доступних курсів та впроваджує новітні навчальні методи для всіх. Наша мета – революція в освіті в Україні. Разом із провідними закладами вищої освіти ми впроваджуємо технологію змішаного навчання та робимо все для розвитку нашої держави! Ми працюємо щогодини, аби ви відчували зміни щодня.

Перехід за посиланням: https://prometheus.org.ua/about-us/

8. "Основи інформаційної безпеки" - стрімкий розвиток інформаційного суспільства, зокрема мережі Інтернет, створює нові загрози в нашому житті. Сучасний світ потребує нових знань, котрих не дають в школах і більшості університетів. Парадокс! Мільйони людей користуються комп’ютерами, знають про існування вірусів, але не розуміють як себе убезпечити від їх дій. Саме про це йтиметься в даному курсі. Ми розповімо про сучасний електронний світ і як вижити в океані існуючих кіберзагроз, захистити свої особисті дані та фінанси. Тож головна мета курсу: донести до користувача базові правила поводження з персональною інформацією в умах реального зближення фізичного та віртуального світів.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС?

Курс буде корисним практично кожному, хто у повсякденному житті стикається з комп’ютерами, смартфонами, планшетами, користується соціальними мережами, електронною поштою чи просто шукає інформацію у глобальній мережі Інтернет.

ЩО ВИ ЗДОБУДЕТЕ ПРОТЯГОМ ЦЬОГО КУРСУ:

  • Дізнаєтеся, які існують основні кіберзагрози, хто і навіщо їх створює.

  • Зрозумієте, кого найчастіше атакують і чому не можна легковажно ставитись до загроз сучасного інформаційного суспільства.
  • Отримаєте готові поради, як захистити особисту інформацію від втрати чи крадіжки, окремо буде розглянута тема безпеки електронних фінансів.
  • Засвоїте прості та доступні принципи безпечної роботи з мобільними пристроями, зокрема, смартфонами та планшетами.

Перехід за посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about

9. "Цифрова безпека та комунікація в онлайні" - навички активного спілкування через соціальні мережі сьогодні потрібні кожному. Facebook, Twitter, YouTube та інші мережі вже давно вийшли за рамки особистого спілкування, і є потужними комунікаційними платформами, які допомагають як побудувати власний бренд, так і бути віртуальним представництвом для державних, бізнесових, громадських організацій. Але при цьому варто не забувати про цифрову безпеку та вміло користуватися пристроями, які ви застосовуєте у такій комунікації. У нашому курсі ми об’єднали два напрями: спілкування в онлайні та цифрову безпеку, аби ви могли навчитися ефективно комунікувати і водночас не ризикувати особистими даними.

Для себе ви дізнаєтесь:

  • як соціальні мережі можуть допомогти вам в роботі,
  • як реагувати на негативні коментарі та вийти з комунікаційної кризи,
  • які є приховані можливості Facebook, Twitter чи YouTube, що допоможуть вам у роботі,
  • як захистити листування та особисті файли від небажаного поширення,
  • як обрати досконалі паролі та де їх зберігати,
  • як налаштувати комп’ютер для безпечної роботи в Інтернеті.

Перехід за посиланням: https://vumonline.ua/course/digital-security-and-communication-online/

10. "New Generation" - це лабораторія освітньо-розважального контенту. Ми об'єднали люблячих батьків, молодих вчених, креативних педагогів і сотні маленьких експериментаторів. Наша мета проста - дитячий захват від занять і пізнання нового!  Приводьте юних дослідників в Центр New Generation в Києві або запустіть наші курси у себе в місті! Курс "Крута наука" представлений в Україні, Казахстані та Узбекистані!". ФІльми, які змусять полюбити хімію.

Перехід за посиланням: https://www.facebook.com/ngeducation/posts/2617216481896986

11. "Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему" - мультимедійний супровід нещодавно увірвався у систему сучасної освіти, проте уже міцно у неї вкоренився. І справді, візуальне сприйняття у стократ посилює засвоєння матеріалу. Не дивно, що створення презентацій стає звичним домашнім завданням у сучасних школах. Наш ресурс не оминув увагою цей вид роботи. На порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Немає жодної необхідності годинами працювати над візуалізацією заданого матеріалу – Ви гарантовано знайдете потрібну серед розмаїття варіантів. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері. Найскладніші формули з математики чи фізики «оживають» у зображеннях на слайдах.

Перехід за посиланням: https://gdz4you.com/prezentaciyi/himiya/


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень