Відбувся тренінг для вчителів мистецької освітньої галузі з питань оцінювання в умовах НУШ
13.01.2023 р. на базі КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради відбувся тренінг для учителів мистецької освітньої галузі, які працюють у 5 класах або планують працювати наступного року в 5,6 класах НУШ.
В умовах упровадження реформи НУШ заклади загальної середньої освіти мають право на свободу вибору форм, змісту та способів оцінювання за рішенням педагогічної ради. З огляду на це вкрай важливим є обмін досвідом педагогів щодо найбільш дієвих форм організації оцінювання, упровадження яких продемонструвало свою ефективність на практиці.
Основна мета тренінгу полягала у формуванні розуміння нової шкільної культури оцінювання, ознайомленні педагогів із прийомами формувального оцінювання та удосконаленню вміння їх використовувати.
Запрошений спікер заходу – Соларьова Наталія Олександрівна, сертифікований тренер НУШ, учитель пілотної школи, що в минулому році розпочала впроваджувати новий Держстандарт у п’ятих класах, а цьогоріч пілотує НУШ у 6 класах.
Наталія Олександрівна ознайомила педагогів, залучивши їх до активної співпраці, із дієвими технологіями та сучасними стратегіями оцінювання. Зокрема учителі попрактикувалися застосовувати техніку «плакати-літаки», відпрацювали швидкі техніки оцінювання в групах, техніки колективної рефлексії та ін.
Значну увагу було приділено ефективним цифровим інструментам для здійснення підсумкового, поточного та формувального оцінювання. Учителі мали змогу оцінити переваги запропонованих онлайн-інструментів, які дозволяють швидко й ефективно надати зворотний зв'язок учням. Разом із цим, педагоги поділилися власним досвідом та ідеями щодо здійснення оцінювання в 5 класах НУШ.
Захід відбувся за підтримки й сприяння ГС «Освіторія», тож за результатами його проходження учасники отримали сертифікати.
Щиро дякуємо усім учасникам тренінгу за натхненну співпрацю!