A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області

На базі ЦПРПП у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті проведено вебінар «Оновлення музеїв закладів освіти – від задуму до втілення»

Дата: 13.06.2023 14:17
Кількість переглядів: 108

   З кінця травня до КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради активно почали надходити запити від директорів шкіл, учителів,  які завідують музеями чи музейними кімнатами в закладах освіти щодо упорядкування шкільних музеїв з урахуванням нинішніх реалій та нормативно-правових актів, пов’язаних із декомунізацією.

   Тож, ураховуючи численні запити та зважаючи на актуальність питання, 13 червня на базі ЦПРПП у співпраці із Українським інститутом національної пам’яті відбувся вебінар «Оновлення музеїв закладів освіти – від задуму до втілення» для заступників директорів із навчально-виховної роботи, керівників музеїв ЗЗСО, учителів громадянської та історичної освітньої галузі 9 територіальних громад (Бездрицької, Боромлянської, Верхньосироватської, Нижньосироватської, Миропільської, Миколаївської, Степанівської, Юнаківської ТГ).

   Консультант ЦПРПП Олена КОЩІЙ на початку зустрічі зазначила, що важливість очищення музейного й освітнього простору від спадку тоталітарного режиму нині, в умовах повномасштабного вторгнення, не підлягає жодним сумнівам, і саме заклади освіти, особливо в сільських територіях, часто є осередками для збереження матеріальної і нематеріальної спадщини, адже школи є не лише освітнім, а й культурними центрами громад.

    Запрошені спікери заходу:

  1. Олена ОХРІМЧУК – начальниця Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті.

Тема виступу – «Нормативно-правова основа оновлення музеїв закладів освіти».

  1. Марія ТАХТАУЛОВА – начальниця Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

Тема виступу – «Формування наративу на прикладах музейних експозицій».

  1. Ганна БАЙКЄНІЧ – завідувач сектору методичної роботи  Українського інституту національної пам’яті.

Тема виступу – «Музеєфікація історії в закладах освіти».

Під час вебінару було обговорено низку вкрай актуальних питань, зокрема:

  • чітко розставлено важливі акценти щодо зміни парадигми сприйняття й подання ключових історичних понять періоду другої світової війни в українському національному вимірі;
  • на прикладах та історичних фактах розглянуто важливість розвінчування міфів;
  • висвітлено принципи формування якісних стратегічних наративів у суспільстві;
  • ознайомлено педагогів із сучасними підходами до створення й оновлення в закладах освіти новітніх музейних просторів, у центрі яких перш за все – людина.

Також під час семінару фахівці Українського інституту національної пам’яті презентували корисні цифрові матеріали, якими можуть послуговуватися педагоги в своїй діяльності.

Щиро дякуємо фахівцям Українського інституту національної пам’яті за співпрацю!

 

Презентація «Оновлення музеїв закладів освіти – від задуму до втілення»

 

Довідково:

Український інститут національної пам’яті – центральний орган виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам'яті. Основними завданнями Інституту задекларовано: посилення уваги суспільства до історії України, забезпечення всебічного вивчення етапів боротьби за відновлення державності України у XX столітті та здійснення заходів з увічнення пам'яті учасників національно-визвольної боротьби, жертв голодоморів та політичних репресій.

Сайт Українського інституту національної пам’яті - перейти

Фото без опису



« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень