Інтегрування дітей з особливими освітніми потребами в освітній простір

Дата: 21.10.2021 13:37

Питання інклюзивного навчання досить актуальне, оскільки одним із завдань системи освіти України є інтегрування дітей з особливими освітніми потребами в освітній простір. 21.10.2021 Надія КОЗАЧУК, психолог КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради провела засідання професійної спільноти працівників психологічної служби закладів загальної середньої освіти «Психолого-педагогічний супровід учасників освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання». Спікери заходу: Ірина ШТАНЬКО, директор Інклюзивно-ресурсного центру Степанівської селищної ради; Тетяна ДЕМЧЕНКО, практичний психолог ІРЦ; Анна ЮСИЧЕНКО, практичний психолог Бездрицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бездрицької сільської ради.

Учасниками засідання були практичні психологи та соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти 7 територіальних громад.

Надія Козачук, модератор заходу, розповіла про основні напрямки і завдання психолого-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання. Ірина Штанько звернула увагу учасників на питання психологічної підтримки педагогів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами. Досвідом проведення корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами поділилась Тетяна Демченко. Про психолого-педагогічну підтримку батьків дітей з особливими освітніми потребами з досвіду роботи розповіла Анна Юсиченко.

Під час роботи в групах та обговорення учасники обмінялись досвідом роботи, поділились своїми думками, мали змогу отримати відповіді на свої питання стосовно організації роботи з дітьми в умовах інклюзивного навчання.  Зустріч відбулась у теплій, дружній атмосфері!