Відбулася презентація проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей»
Дорогі освітяни! Раді повідомити Вам про старт реалізації у 9 територіальних громадах, з якими співпрацює наш ЦПРПП, проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», що здійснюється за ініціативи та сприяння Центру Інноваційної Освіти «Про.Світ» при підтримці ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Служби освітнього омбудсмена.
Презентація проєкту на широкий загал відбулася 30.08.2023 під час традиційного щорічного освітянського форуму 9 територіальних громад – Бездрицької, Боромлянської, Верхньосироватської, Миколаївської, Миропільської, Нижньосироватської, Садівської, Степанівської та Юнаківської. Зважаючи на безпекову ситуацію, форум відбувся в змішаному форматі, до нього долучилися педагоги з понад 40 закладів освіти Сумського й Охтирського районів (усього понад 90 учасників приєдналися до онлайн-зустрічі, підключившись через акаунти закладів цілими колективами). Тема цьогорічного форуму - «ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС У ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ: ДОЛАЄМО ВОЄННІ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ ЗАРАДИ ПЕРЕМОЖНОГО МАЙБУТНЬОГО».
Під час презентації регіональні модератори проєкту – Олена КОЩІЙ, консультант ЦПРПП, та Наталя ГУМЕНЮК, заступник директора з НВР Низівської сільської ради, ознайомили педагогів із основною метою та ключовими завданнями проєкту, умовами участі та особливістю його реалізації. Разом із цим, Наталя ГУМЕНЮК поділилася власними інсайтами від навчальної поїздки до Ізраїлю та зазначила, що готова передавати набутий досвід колегам.
Проєкт «Про.Спільноти» спрямований у першу чергу на підтримку освітян у громадах з питань посилення безпеки в освітньому процесі.
Що ми пропонуємо?
Організацію та проведення циклу тренінгів (4 офлайн-заходи), під час яких передбачено:
- комплексне опрацювання питання безпеки й безпечного освітнього простору;
- опанування сучасних ефективних технік та прийомів імплементації безпекових питань в освітній процес;
- відпрацювання навичок та алгоритмів дій освітян відповідно до розроблених протоколів безпеки;
- ознайомлення із практичними інструментами реалізації цих навичок у своїй професійній діяльності;
- опрацювання ізраїльського досвіду, уміння адаптувати його в умови свого закладу освіти.
Що отримають освітяни-учасники проєкту (окрім знань, умінь і навичок із безпекових питань)?
- комплекс апробованих педагогами-практиками методичних матеріалів, який допоможе втілювати здобуті знання й навички в подальшій роботі;
- сертифікат про підвищення кваліфікації в 20 год (0,7 кредита ЄКТС, який відповідає Постанова КМУ № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»).
️Хто може долучитися до проєкту?
Ми запрошуємо до участі педагогічних працівників ЗЗСО, які
- бажають працювати в напрямку створення безпечного та сприятливого освітнього простору,
- прагнуть підвищити свій професійний рівень, опрацювавши міжнародний досвід Ізраїлю,
- готові втілювати набуті знання, навички та ідеї на базі власного закладу освіти.
Реєстрація триває до 07.09.2023 р. (включно).
За результатами реєстрації буде відібрано 26 учасників так, щоб пропорційно до участі були залучені представники усіх 9 територіальних громад.
Реєстраційна форма:
https://forms.gle/Dwmivpk9KGfCRHLV9