Відбувся тренінг, присвячений темі «Міжвідомча взаємодія у створенні безпечного освітнього середовища»
Створення безпечного освітнього середовища – пріоритет №1 для освітян. Тож протягом вересня-жовтня на базі КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради 26 педагогічних працівників із 10 територіальних громад Сумського й Охтирського районів, серед яких – директори, заступники з НВР, учителі й представники психологічної служби спільно опрацьовували тему комплексного підходу до створення безпечного освітнього середовища.
Навчання відбувалося в рамках всеукраїнського проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», що реалізується ЦПРПП в співпраці із ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ» за підтримки U-lead with Europe та Служби освітнього омбудсмена.
20-годинна тренінгова програма передбачала активні форми роботи, обмін досвідом, пошук дієвих рішень щодо актуальних безпекових викликів. Об’єднання експертності всіх учасників, занурення кожного в тематику, залученість фахових експертів, взаємодія й взаємопідтримка – це все зробило нашу роботу активною, продуктивною й ефективною.
Сьогоднішній фінальний тренінг був присвячений темі міжвідомчої взаємодії у створенні безпечного освітнього середовища, у рамках якого говорили про стейкхолдерів і гравців на полі безпеки в громаді, їх роль та способи залучення, обмінювалися досвідом створення безпечного освітнього простору в закладах освіти учасників. Дякуємо Анні Єрмаковій – соціальному педагогові СПШ №30 «Унікум» Сумської міської ради – за те, що ознайомила учасників із досвідом створення шкільного електронного кабінету безпеки, Ользі Пономаренко – учителю Бездрицького ліцею – за те, що поділилась досвідом облаштування комфортного для учасників освітнього процесу найпростішого укриття.
Окрім цього, у форматі симуляційної гри «Освітня екосистема», створеної на основі аналогічної гри «Спина до спини», автор якої – ізраїльський професор Руві Рогель, учасники під модерацією тренерів проєкту Олени Кощій та Наталії Гуменюк моделювали можливі в межах освітнього процесу ситуації небезпеки й на практиці, застосовуючи здобуті за 4 тренінги знання і вміння, знаходили найбільш дієві й ефективні рішення в цих ситуаціях.
4 тренінги проведено, «професійні валізи» безпекової поведінки учасників наповнені, попереду – поширення й застосування у межах своїх закладів освіти досвіду й навичок, здобутих в межах 20-годинної тренінгової програми.
Дякуємо ГО «Центр інноваційної освіти «Про.Світ» за те, що запалили у нас із Наталею Гуменюк іскру співдії, дали впевність, що в такий складний час у питаннях безпеки освітяни – не сам-на-сам із викликами. Ми намагалися передати цю іскру й цю впевненість нашим учасникам…
Дякуємо кожному й кожній за активну співпрацю, залученість та взаємодію.
Дякуємо ЗСУ за можливість працювати й професійно зростати навіть у такі складні часи!
З вірою в якнайшвидшу Перемогу!