Відбулося онлайн-засідання професійної спільноти вчителів української мови і літератури, присвячене темі «Українська мова в новій українській школі: 7 клас»

Дата: 08.02.2024 18:52

Попри всі виклики й непереборні обставини воєнного часу, завдяки силам невтомних педагогів реформа НУШ упевнено рухається вперед, і вже у вересні цього року після завершення адаптаційного циклу розпочнеться реалізація наступного циклу Держстандарту, що має назву «базове предметне навчання» й охоплює 7-9 класи.

Тож 8 лютого відбулося онлайн-засідання професійної спільноти вчителів української мови і літератури, присвячене темі «Українська мова в новій  українській школі: 7 клас». Під час зустрічі педагоги розглянули специфіку модельних навчальних програм з української мови та обговорили:

• концептуальні засади навчання української мови в 7 класі;
  • особливості формування предметної та ключових компетентностей учнів у процесі навчання української мови;
  • реалізацію особистісно орієнтованого, комунікативного, діяльнісного підходів на уроках української мови.

До участі в засіданні долучилися запрошені спікери:

Олена Семеног – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови й літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка;

Леся Гапон – кандидат філологічних наук, консультант Тернопільського методичного центру науково-освітніх інновацій і моніторингу.

Тетяна Дятленко – учитель ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Гімназія №34 «Либідь» ім. Віктора Максименка», кандидат педагогічних наук, доцент;

Михайло Білясник – учитель Шосткинської гімназії Шосткинської міської ради.

Опираючись на сучасні дослідження й результати апробації модельних навчальних програм в пілотних класах, спікери окреслили сучасні методичні аспекти роботи на уроках української мови в 7-мих класах НУШ, розкрили інноваційні методики роботи з текстом, акцентували на дієвих підходах до формування мовно-комунікативних умінь, наскрізних компетентнісних навичок учнів за матеріалами підручника «Українська мова» для 7 класів НУШ авторів О. М. Семеног, О. В. Калинич, Т. І. Дятленко, М. Д. Білясник, Л.О.Гапон.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)