Відбувся фаховий консалтинг «День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в умовах повномасштабного вторгнення: ключові акценти. Матеріали та розробки Українського інституту національної пам’яті на допомогу педагогам»
Окрім звичних засідань професійних спільнот вчителів, Центр професійного розвитку педагогічних працівників Степанівської селищної ради, що співпрацює із 9 територіальними громадами Сумського й Охтирського районів, організовує цікаві та корисні зустрічі педагогів із провідними всеукраїнськими експертами.
7 травня відбулася саме така зустріч у форматі фахового консалтингу для вчителів громадянської та історичної освітньої галузі, заступників директорів з навчально-виховної роботи та педагогів-організаторів, що був присвячений темі «День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в умовах повномасштабного вторгнення: ключові акценти. Матеріали та розробки Українського інституту національної пам’яті на допомогу педагогам».
До зустрічі із вчителями долучилася Марія Тахтаулова – історикиня, кандидатка історичних наук, авторка понад 25 наукових і науково-популярних публікацій, начальниця Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті.
Насамперед, діяльність Українського інституту національної пам’яті спрямована на популяризацію в Україні та світі об'єктивної та справедливої історії. Тому експертні коментарі гостьової спікерки щодо акцентів відзначення Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни (8 травня) в умовах повномасштабного вторгнення є вкрай важливими й актуальними для педагогів.
У своєму виступі Марія Тахтаулова зупинилась не лише на інформаційних матеріалах, розроблених УІНП до пам’ятної дати 8 травня (https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-ta-peremogy-nad-nacyzmom-u-drugiy-svitoviy-viyny-8-travnya), а й ознайомила присутніх із добіркою цікавих і корисних тематичних розробок, що можуть бути використані вчителями під час уроків та виховних заходів, серед яких – відеоматеріали, набори електронних інтерактивних листівок, онлайн-виставки, серії електронних плакатів, інфографіки, тематичні тести, збірники навчально-методичних розробок шкільних занять на основі віртуальної виставки та документального фільму, настільна гра «УПА – відповідь нескореного народу», що розміщені у вільному доступі на сайті Українського інституту національної пам’яті.
Окрему увагу було зосереджено на відеопроєкті «Війна і міф» (https://www.youtube.com/playlist?list=PLitKIb_cEyqeiFCTaI-22OJlaye9RY-iE), який розвінчує ключові радянські міфи про Другу світову війни (формат проєкту – кількахвилинні ролики з потужним відеорядом (хроніка, інфографіка, анімація, карти, архівні світлини, моушн-графіка).
Разом із цим, під час обговорення присутні торкнулися теми подолання наслідків русифікації та тоталітаризму в Україні в нинішніх умовах, а також вкрай болючого питання меморіалізації російсько-української війни.
Наприкінці зустрічі консультант ЦПРПП Олена Кощій ознайомила педагогів із можливістю долучитися до літньої школи для вчителів історії «Навчання через дослідження», яка буде присвячена дослідницькому методу у викладанні історії (організатори – Український інститут національної пам’яті та чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань»).
Щиро дякуємо Марії Тахтауловій та всім учасникам за залученість, готовність обмінюватися досвідом і практичними надбаннями!
З ВІРОЮ У ПЕРЕМОГУ!