A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальний заклад «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області

Українська мова та література

Організація освітнього процесу в

2024/2025 навчальному році

Організація освітнього процесу в закладах загальної̈ середньої освіти в 2024/2025 навчальному році здійснюватиметься відповідно до:

Законів України

«Про освіту»

«Про повну загальну середню освіту»

«Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» (№7325 від 28.04.2022)

«Про забезпечення функціонування української мови як державної» та інших

 

Указу Президента України від 16 березня 2022 року № 143 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»

 

постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні»

 

розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року»

 

Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 25.09.2020 №2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за №1111/35394

 

Методичні рекомендації Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах освіти у 2024-2025 н.р.

 

Освітні програми

Освітні програми розміщені на сайті МОНУ за цим покликанням

Підручники

Дозволяється використовувати підручники, що видані у поточному році та в попередні роки, ураховуючи при цьому зміни в програмах. В освітньому процесі заклади загальної середньої освіти можуть використовувати лише навчальну літературу, що має гриф Міністерства освіти і науки України або висновок «Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах» відповідною комісією Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

Із переліком рекомендованої літератури можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України (https://cutt.ly/7ZYSDcO ) та на сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (https://imzo.gov.ua/pidruchniki/pereliki/ ).

Електронні версії підручників розміщено в електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (https://lib.imzo.gov.ua/ )

«Навчально-методична скарбниця НУШ 5-6 класи»

На сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у розділі «Нова українська школа» розміщено добірку навчально-методичного забезпечення для 5 класу – «Навчально-методична скарбниця НУШ 5-6 класи» (https://cutt.ly/VZhoq9k)

Класний журнал

Методичні рекомендації щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів (Наказ МОНУ від 02.09.2020 №1096)

Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (наказ МОНУ від 03.06.2008 N 496)

Оцінювання результатів навчання учнів

Методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 01 квітня 2022 р. № 289 (чинні для 5 класів) - втратив чинність

Наказ МОН  “Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання” від 2 серпня 2024 р.№1093

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 13 квітня 2011 р. № 329, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 р. за N 566/19304) (чинні для 8 – 11 класів)

Орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 21.08. 2013 р. № 1222 із змінами, додаток 2 (чинні для 8 – 11 класів)

Український правопис 2019 р.

Стислий огляд змін змін у новій редації "Українського правопису" 2019 р.

Підготовка до ЗНО/НМТ

 

Сайт українського центру оцінювання якості освіти

Характеристика сертифікаційної роботи з української мови

 Характеристикасертифікаційної роботи з української мови і літератури 

Програма ЗНО з української мови

Програма ЗНО з української мови і літератури

Критерії оцінювання завдань відкритої форми 

Національний мультипредметний тест

Основне про НМТ

Демонстраційний варіант НМТ-2022

Все про національний мультипредметний тест 2022 з Тетяною Вакуленко, заступницею директора УЦОЯО (вебінар)

Ресурси для підготовки до ЗНО/НМТ з української мови / української мови і літератури

1. ЗНО-2022 з української мови і літератури (дошка Padlet)

Упорядник - Консультант ЦПРПП Олена Кощій

Методична скринька  на платформі Padlet містить матеріали для підготовки до ЗНО з української мови і літератури, що можуть стати в пригоді вчителям української мови і літератури та учням старших класів.

2. Комплексний тренажер з української мови Webpen

Поєднує компактний виклад теоретичного матеріалу із великим обсягом практичних завдань. Ви зможете перевірити свої знання із фонетики, лексики, орфографії та культури мова. Чудовий додатковий засіб перевірки й засвоєння знань у підготовці до ЗНО з української мови.

3. Мова-ДНК нації. Розділ "Вправи"

Зручний і красивий ресурс із великою базою вправ, головний акцент яких - допомогти розібратись зі «складними випадками». Часто найбільш поширені помилки із поясненнями ви могли бачити у сторінках соцмереж. Також радимо слідкувати за оновленнями блогу на цьому сайті, де у компактній ілюстрованій викладено багато орфограм.

4. Добірка тренувальних вправ на платформі Learning Apps

Корисні покликання

Про затвердження плану заходів з реалізації першого етапу (до 2022 року) Стратегії популяризації української мови до 2030 року “Сильна мова — успішна держава”

Експрес-уроки української мови Олександра Авраменка

Велика чи мала літера? Словник-довідник (В.В. Жайворонок)

«Мова – ДНК нації» – освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови

Ресурси на сайті Українського мовно-інформаційного фонду НАН України

Віртуальний тур українськими музеями просто неба

 

 

 

Круглий стіл «Організація роботи з обдарованими учнями в контексті підготовки до предметних олімпіад та конкурсів в умовах дистанційного/змішаного навчання»

Першочергове завдання педагога полягає в тому, щоб відкрити у кожній людині творця, поставити його на шлях самостійної творчої, інтелектуальної  праці.

14:38 15.11.2022

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень